Menu trigger
Programm 2017

Programm 2017

NB! Programm täieneb jooksvalt! Nagu päris eluski, võib ette tulla positiivseid muudatusi.

Kultuuriklubi TEMPEL, Akadeemia 7

Reede, 11. august
AUGUSTIUNETUSE AMETLIK EELPIDUPÕHJA KONN
Uksed avatud 21.00

Laupäev, 12. august
AUGUSTIUNETUSE AMETLIK JÄRELPIDU
: DJ Erik Morna (Raadio 2) ning KULDNE TRIO
Uksed avatud 23.00

Laupäev, 12. august

Kuninga Tänava Põhikooli siseõu

11.00 – 14.45       AUGUSTIARVAMUS  (Kuninga 29). Sel aastal on esmakordselt Augustiunetusel toimuvad vestlusringid suurema kõlapinnaga ning just Pärnu jaoks olulistel teemadel. Pärnu Ühisgümnaasiumi Vilistlaskogu algatatud eriprogramm kutsub pärnakaid osalema ja sõna sekka ütlema Pärnu arengut puudutavatel teemadel. Toimub Pärnu linnapeakandidaatide debatt, moderaator Pärnu Postimehe ajakirjanik Kaupo Meiel.
11.00      avasõnad
11.10      inspiratsioonikõne AJATUD NIMED AJAS KOOS
11.20      Paul Kerese maleturniiri avamine kooli aulas
11.20      avalik arutelu PÄRNU KUTSUB?
12.15      linnapea kandidaatide debatt ON’S PÄRNU TULEVIK ÜLDSE OLEMAS? Debatile järgneb Pärnu Postimehe                ajakirjanike juhitud foorum
14.20     kokkuvõtted, maleturniiri autasustamine

TALLINNA VÄRAVAD 

16.00        Augustiunetuse AVAPAUK ja Väravakino
Pärnu Muuseum avab Augustiunetuse võimsa põmakaga, sest Tallinna väravas (Vallikääru-poolne) antakse ehtsast signaalkahurist festivalile avapauk

17.00        Väravakino: pöörane lugu lillelaste elust Nõukogude Liidus, film „Nõukogude hipid“. Pilet 3 eurot.

KOIDULA PARK

15.00, 17.00  Giidiga tänavatuurid KUNINGA TÄNAVA VAIM ja KUNINGA TÄNAVA KELDRID algusega Lydia Koidula kuju eest. Kondamine on justkui Augustiunetuse pärisosa, seega oleme asjalood korraldanud nii, et Ann Eichorsti juhtimisel on mööda selleaastase festivali peatelge võimalik uidata lausa kaks korda. Tahtmise korral saab nina pista nii keldritesse kui ka igasugu nurgatagustesse.

16.00 – 19.30 Vabaõhukontsert MEIL AIA ÄÄRNE TÄNAVAS
Laval erinevad kultuurigrupid Pärnu linnast ja maakonnast, mujalt Eestist ja ka rahvusvahelised külalised. Laulu- ja pillilugusid esitavad Metsatuka Muusikud, Varvara Jerilova, Sakala laululapsed Tallinnast, Rezekne laululapsed Lätist jpt. Tantsudega rõõmustavad unetuid šõutantsurühm Kelmikad Mannikesed, mustlastantsurühm Soleado, folkloorirühm Kägara ja kaukaasia tantsulapsed. NB! Täpsem ajakava alates 07.08.2017 www.raekylavanakool.ee

18.30 TUURIT-TUURIT tantsukava MIS VÄRVI ON ARMASTUS?

19.30 Trummishow GREAT GATSBY
Pärnu parim poeg on tagasi ja tema trummilöögid on mängulisemad kui kunagi varem. Siim Arusaar toob enesega kaasa mõnusad rütmid ja otsingulised tagumised (sama ka kl 17.30 Lastepargis).

21.00, 22.00, 23.00 Augustiunetuse TANTSUKÕND algusega Koidula pargist
Kibukabujalakesed tatsuma! Pärnu tantsib ja igaüks võib osaleda, sest kui Sa ei kõnni tantsides, ei olegi võib-olla üldse vaja kõndida. Energilisemad tantsijad võtavad eest ja kõik, kes tunnevad, et tahavad mööda tänavat tantsida, on oodatud liituma. Alustame Koidula pargi juurest ja liigume Hospidali tänava kaudu piki Rüütli tänavat edasi. Lõpetame Vallikääru-poolses Rüütli tänava otsas, kus toimub tantsumaraton. ME TANTSIME!

CAFÉ GRAND, Kuninga 25

Alates 16.00 Tiina Ojaste maalide „Öös on asju…“ näitusmüük
Kunstnik tutvustab huvilistele oma maalide saamislugusid ja maalimistehnikat, sest igal pildil on oma lugu.

Alates 19.00  Valter Parve esitleb 1930ndate SWING-MUUSIKAT
Vinüülplaadid, nostalgia, elurõõm, elegants ja jalakeerutus kõik koos!

CAFÉ GRANDi ESINE PLATS

16.00 – 00.00 avatud TANGOKOHVIK
16.45 (orienteeruvalt) tango flashmobe Rüütli tänaval
18.00 – 18.30 Argentiina tangot tutvustav tund kõigile huvilistele
18.30 – 01.00 Argentiina tango tantsuõhtu e milonga
19.00  esinevad õpetajad Artur ja Liivi Novek (Klubi Tango Tallinn), Ilmari ja Merle Mäng (Argentiina Tango keskus), Karel Kasearu ja Kadri Kiiskmann (Pärnu/Tallinn), juhendajad Dmitri ja Kadri Grishin (Tango Argentino en Pärnu)
20.45 – 21.00 esinevad professionaalsed tangoõpetajad ning -tantsijad Artjom ja Karina Lilu Dovbush Peterburist

KUNINGA TÄNAV

Esmakordselt lähiajaloos täiesti liiklusvaba ning üleni jalutajate, uitajate, kondajate ja kulgejate päralt! Et saada osa Kuninga tänava ajaloost ja põnevusest, ühine giidiga tänavatuuridele KUNINGA TÄNAVA VAIM ja KUNINGA TÄNAVA KELDRID, mis algavad Koidula pargist Lydia Koidula kuju eest kl 15.00 ja 17.00.

VABAVORMILINE LUULETREPP Kuninga 30, endise pastoraadihoone juures. Kui soovid enda luuleandi vallandada või armastust poeesia vastu maailmaga jagada, astu vabalt mademele ja rõõmusta inimesi!

20.00 – 01.00 Installatsioon OSVALDID (ikka Kuninga 30), mis on inspiratsiooni saanud Hando Runneli luuleridadest:
                                  Kes lollidega vaidleb, on ise sama loll,
                                  kes tarkadega vaidleb, on veelgi lollem loll
                                  seepärast annab alla, kes kõige vähem loll
                                  ja sellepärast võitjaks jääb kõige lollem loll.

22.00 – 01.00 Videoinstallatsioon ÜHEST ÜKSIKUST MEHEST, kes ilmub välja vaid augustikuu öödel, kui und ei tule. Endiselt kohatav Kuninga 30 juures.

Pärnu Eliisabeti kirik (Kuninga ja Nikolai nurgal)
16.00       Pärnu Muusikafestival: Mozartist Piazzollani 
Ksenija Sidorova (akordion, Läti) ja keelpillikvartett; Wolfgang Amadeus Mozart – Adagio ja Rondo c-moll KV 617; Sergey Akhunov – Two keys to one; J. Brodsky – Poeem (Eesti esiettekanne); Antonín Dvořák – Bagatellid op. 47; Franck Angelis – Fantasie sur un theme d’Astor Piazzolla (‘Chiquilin de Bachin’); Astor Piazzolla – 5 Tango Sensatsiooni

ALEX MAJA sisehoovis (Kuninga 20): Pärnu Soome Seltsi programm
16.00, 18.00, 20.00 Crossfolk ansambel SYSMÄ Soomest.
Vaheaegadel esitab akordioniga soome palasid Annemari
Alates 21.00 Soome karaoke
Samal ajal tutvustatakse Pärnu Soome Seltsi tegevust.

Ööklubi SUGAR TERRASS, Lõuna ja Vee tn nurgal
Al 22.00  Tallinn Disco: DJ Widenski, DJ Tom Lilienthal. Esineb Sofia Rubina. Klubiruumid avatud 23.00.

RESTORAN MON AMI ees, Kuninga 11: DJ Dr. Phil Good

Pakendivaba Pood PALJAS PALA (Kuninga 3a, Jakobsoni pargi veerel) 
PÄRNU MUUSIKALAAT ja programm  bändide plaadid, T-särgid ja muu kama. Kasutatud muusikatarvete turg, kus saab osta/vahetada muusikainstrumente ja –vahendeid. Esinevad Steven Ilves, stoner-rock’i viljelev Pharmer, Ken & Erkki ft Agnes jt.

PÜHAVAIMU TÄNAV

PÜHAVAIMU KOHVIKUTE PUHKELAVA

Neli armastatud kohvikut ja head naabrit – Sõõrikubaar, Picadilly, Mum Cafe ja Mahedik loovad Augustiunetuse õhtuks ühise ruumi, kus on keset tänavamelu mõnus rahulikult jalga puhata, sõpradega vestelda ja head toitu ja muusikat nautida. 
Alates 18.00 DJ Tom Lilienthal
19.00       Lepatriinu
21.00       Ikevald Rannap: 11 kuud rännakuid

SÜTEVAKA SUVEHOOV

Sütevaka Humanitaargümnaasiumi Suvehoov (Pühavaimu ja Lõuna tänava ristis) on avatud 15.00 – 22.00. Augustiunetuse ajal kohtuvad siin hea muusika, maitsev toit ja toredad inimesed. Heategevusliku suvehoovi tulu läheb seekord uute rahvuslike esinemiskostüümide soetamiseks Sütevaka noortekoorile.
16.00       Boondocks, indie-rock ansambel Pärnust
17.00       Ansambel KIRJU
Kolm noort viiuldajat – Helina Sommer, Juuli Kõrre ja Maria Mänd – on leidnud ühise keele pärimusmuusikas. Koos Kirjuga astub lavale ka külalisesineja Cathy Sommer, kes on esinenud erinevates koosseisudes, alustades viiulitriost Midrid ning jätkates ansamblis Sinitrii. Laval kuuleme Kirju ning Cathy ühisloomingut ning ka vanu tuntumaid palu erinevatel pillidel.
18.00       Luuletajad Indrek Koff, Kaupo Meiel ja Karl Birnbaum
19.00       Pernu Läte, Pärnus tegutsev pärimusmuusikaansambel
20.00       Laulge kaasa! Sütevaka moodi
21.00       Tuuli Velling, eesti laulja ja luuletaja

HOSPIDALI TÄNAV

Alates 15.00 Kauplus KARAMELLI hooaja lõpetamine, Hospidali 10
Kilutrühvlid ja klarnetihelid, kohv ja kringel. Kogu päeva keerleb suur loosiratas. Avatud hiliste õhtutundideni.

HOSPIDALI HOOVILAVA

Alates 15.00 Pärnu linnaosade seltside programm PÕLVKONNAD KOOS ON AUGUSTIS UNETUD  

Lastele, vanematele, vanavanematele ehk kogu perele pakuvad isetegemise ja kaasalöömise programmi heategevusorganisatsioon Pärnu Y-klubi, Ingerisoomlaste kultuuriselts, Maarjakodu MTÜ, meelelahutuskeskus PeoPesa, Pärnu Aianduse ja Mesinduse selts, Raeküla Vanakooli Keskus, Vana-Pärnu kultuurikeskus, Vähemusrahvuste kultuuriselts Raduga jt.

TÖÖTOAD ja MEISTRIKLASSID – vanade tantsude õpituba, vanaemade meisterdamise töötuba mudilastele, kabe/male õpituba, rahvapillide õpituba, pärlipunumise meistriklass, kudumise ja heegeldamise meistriklass, vaibakudumise töötuba, lauamängude töötuba, vitspunumise töötuba, puhk- ja löökpilli meistriklass, kokkamise õpituba, JENGA-töötuba jne.

TURNIIRID – kabe/male turniir, lauamängude turniir, kolmikturniir jalgpallihuvilistele 5-liikmelistele perevõistkondadele PeoPesas, Hospitali 3 (lauajalgpall, puurijalgpall, FIFA-turniir), JENGA-turniir.

AVATUD LAVA „Põlvkonnad koos on augustis unetud“
, kus kokkutulnuid kutsutakse kaasa laulma, tantsima ja mängima. Kohal on Rotiküla Vanamehed ja Metsatuka Muusikud Vanakooli Keskusest, Karmoškasemud Vana-Pärnu kultuurikeskusest, Sakala laululapsed Tallinnast, Rezekne laululapsed Lätist ja paljud teised kollektiivid. Tantsumängudega rõõmustavad unetuid šõutantsurühm Kelmikad Mannikesed, flamencotrupp Los Tarantos, folkloorirühm Kägara ja Kaukaasia tantsulapsed.

HEATEGEVUSMÜÜGID ja -KOHVIKUD, kus Pärnu Y-klubi MTÜ ja MTÜ Maarjakodu koguvad raha Maarjakodu hoone (Karja 12, Pärnu) katuseremondi toetuseks.

20.00 – 23.00 VIDEVIKUTANTSUÕHTU Hospidali 3 juures.
Tantsuks mängivad Rotiküla Vanamehed ja Metsatuka Muusikud Vanakooli keskusest ning Karmoškasemud Vana-Pärnu kultuurikeskusest.

22.00 – 00.00 KESKÖÖLÄHEDANE DISKO ja EESTI LAULU KARAOKE teismelistele meelelahutuskeskuses Peopesa, Hospitali 3 II korrus.

RÜÜTLI TÄNAV

14.00 Pärnu Bodypaint Show 2017 puhvet A.P.T.E.K. ees. Maalimistööde lõpp ja show kl 21.00.
Kogu päeva vältel saab katsetada ise maalingu tegemist, lasta kunstnikel ennast maalida. Inimesed kasutavad oma keha elava lõuendina, millel saab väljendada läbielatud kogemusi, julgust, staatust, ilu, kaitset kurjade silmade ja hingede eest, tuua viljakust, anda võimeid ja võimaluse ümber transformeeruda. Bodypaint toob teieni kaks paralleelselt eksisteerivat maailma, millest üks on antiiksed traditsioonid ja rituaalid, mis on sama vanad kui inimrass ning teise, kui kaasaegse kunstivormi.

17.00 (orienteeruvalt) Tango flashmob’id siin-seal Rüütli tänaval koos akordionistidega
17.00  POOD SILUETT, Rüütli 28: Eesti moe demonstratsioon ja 1980ndate muusika Elmu Sadulsepalt. Disainerite Tiina Talumees, Iris Janvier, Raili Nõlvak, Althea, Fa-Fa, Mithio, Noart jt Eesti moekunstnike riided ja aksessuaarid. Avatud Silueti välikohvik!

21.00 – 00.00 TANTSUMARATON „PIDU SINUS ENESES“ Rüütli 23 ees
Rüütli 23 ees pargib Augustiunetuse aegu üks päratu lärakas auto nimega GAZ 52! Selle otsas trollib (maailma-ja retromuusikat) mängida DJ Uku Loco ja Sina… Sina tantsid! Kuna aga meile võistlused meeldivad (vist isegi rohkem kui pühapäevahommikud), siis teeme sellest tantsulkast maratoni. Tingimused: kolm tundi tuleb tantsida. Seisma ei tohi jääda! Jah, numbri saab ka! Jah, auhinnad on ka! Jah, parim tantsudress saab ka auhinna! PS! Üllatuslikud ergutustantsijad on ka! Pane end kohapeal kirja!

22.00 V-BUTIIK, Rüütli 32
Õdusa õhtu muusika: Rändaja ehk Indrek Tammoja

 

RÜÜTLI SÜNERGIALAVA 

Hommiku ja Rüütli tänava ristumiskoht on täis energiat, liikumist ja – jälle – liiga head muusikat. Ei mingit paigalpassimist, vallanda enda sisemine rebel!
Alates 17.00 kuni 02.00 RÜÜTLIREIV – tantsi end unetuks!
18.00                 Wicked Buzz
20.00                Charlemagne
22.00                 Sibyl Vane – SELLE SUVE AINUS KONTSERT KODULINNAS!

23.30  Augustiunetuse ametlik tordikirss: VAIKO EPLIK JA ELIIT

JAKOBSONI PARK

17.00, 21.00 Tantsuperformance VALGE LUMMUS
Lummutis, lummutis, lase mind lahti. Ööd on täis unenägusid ja unenäolisust. Eriti paha on siis, kui magama ei jää… Tantsuperformance, mis lummutab läbi Kuninga tänava. Algusega Jakobsoni pargist.
Tantsijad: Kati Kuura, Liisbeth Kirss.

18.30 Improteater RUUTU10
Ruutu10 on improvisatsioonikomöödiat viljelev koosseis ning Augustiunetusel tulevad Pärnumaad naerutama Toivo Värbu ning Rauno Meronen. Publiku ette tuuakse hetkest lähtuvad karakterid ja situatsioonid, mis peidavad endas põnevaid ning ootamatuid lugusid. Ruutu10 poisid lubavad käima tõmmata ka kõige roostesemad naerumootorid – ära maga seda maha!

19.30 Näitetrupp Eksperiment: UNELINDUDE RASKED SAAPAD
Unenägude salapärane maailm füüsilises ja isiklikus võtmes. Unenäod. Salapärased. Müstilised. Hirmsad. Veetlevad. Lavastaja Külli Täht. „Ma nägin sind ükskord unes. Ma mäletan, et ma valisin, et teie oleksite minu vanemad. Aga võib-olla see ei olnudki uni ja ma tulin päriselt teie juurde.“
(Emily Bruus, 4-aastane)

Pakendivaba Pood PALJAS PALA 

Kuninga 3a, Jakobsoni pargi veerel
Augustiunetuse ajal laotuvad teie ette ainulaadsed ja parimad vaated Pärnu muusikamaastikult – täiesti ehedalt ja pakendivabalt.
14.00       PÄRNU MUUSIKALAAT

16.30       PÄRNU MUUSIKAVIKTORIIN
20.00      PALJAD PÄRNU PALAD
LIVE-kontsert, kus esinevad veel vähetuntud Pärnu bändid:
Pärnu Djembering
Ken&Erkki ft. Agnes
Steven Ilves
Pharmer

LASTEPARK

Alates 16.00 Laste kirbuturg ehk KRIBUTURG
Lapsed kauplema-vahetama!  Nii kaua, kui jaksavad. Ilma registreerimiseta.

16.15 Eesti Suzuki Ühingu viiuli-, klaveri-ja trompetiõpilaste kontsert. Vihma korral jääb ära.

17.30 Trummishow GREAT GATSBY
Pärnu parim poeg on tagasi ja tema trummilöögid on mängulisemad kui kunagi varem. Siim Arusaar toob enesega kaasa mõnusad rütmid ja otsingulised tagumised (sama ka kl 19.30 Koidula pargis).

18.00 Rändnukuteater Nõu Puu etendus “Kõik on võimalik”. Lugu on tervenisti omalooming, nukkudest lauludeni. Etendus kestab 35 minutit ning sobib vaatamiseks väikestest lastest vanaemadeni. Etendust esitavad Ave ja Mait. http://noupuu.blogspot.com

RAEHOOV

20.00 ÖÖMALUMÄNG linnapea karikale. Traditsiooniline öömälumäng puudutav seekord põlvkondade, rüütlite ja kuningate teemat. Mängujuht Jaan Allik. Etteregistreerimisega: allik@kilb.ee, tel 53870669. Vihma korral Raekoja saalis!

VANALINNAS VEEL

RAEHOOV

14.00 Rahvaliku suupillimuusika ansambel PICCOLO PELIMANID
20.00 – 21.45 Öömälumäng linnapea karikale
(vihmaga Raekoja saalis)

KOHVIHOOVIK

Munga 9
18.00 Kohvihooviku Mad Tea Party ehk Alice Imedemaal Pärnu moodi
Unetul augustiööl täitub Kohvihooviku aed fantaasia ja salapäraga. Serviisid sätitakse lauda, teekannud on täidetud millegi erilisega… Alice Imedemaal Pärnu moodi… seda peab ise kogema!

ÜKS BUSS

Hommiku 6  
16.30 Zac Shober – muusik ja laulukirjutaja, kes pärit Californiast Santa Cruzist. Zac mängib mitmeid instrumente ja loob rõõmsat ja samas sügavat indie muusikat. 
18.00 – 23.00 DJ Beats with Benefits 
23.00 Karl-Kristjan Kingi & Sõbrad – spetsiaalselt Augustiunetuse ajaks tuleb traditsiooniliselt kokku energiline ja mõnus punt, kes koosneb enamjaolt Pärnu muusikutest. Tehakse huumorit ja mängitakse läbi kogu kuld omaloomingust ning nii mõnigi raju lugu teistelt tuntud muusikutelt.
00.30 Püstijalakomöödia “Ursula goes Tinder” – Esmakordselt Pärnus! Dragqueenist kohtingueksperdi Ursula läbielamised maailma populaarseimas tutvumisportaalis Tinder.
00.45-02.00 DJ Beats with Benefits

NIKOLAI LEHTLA

Nikolai 7
20.00 ansambel Vaba Lind. Ansambel Vaba Lind mängib toredat ja elusat muusikat, nii eesti kui inglise keeles, valdavalt omi, kuid sekka ka teiste lugusid, enamasti ajaproovile vastu pannud palasid kerges folgi ja kantri võtmes. 
Bändi põhikoosseis:
Haldi Seger – sheiker, laul, kitarr
Ave Teeääre – mandoliin, suupillid
Mait Seger – laul, kitarr

TÜRM / Punane Torn

21.30 TUMMFILMIKINO ELAVA MUUSIKA SAATEL. Klaveril Ain Kurg
23.00 GRAM-OF-FUN.
Phil Good & Jaan Jaago

WIRRE ÕLLEBAAR

Ringi 1
22.30 põrkepunkbänd NUMBER Ö esitab akustilise kava PÕHUPUNK. 
Tuleb õhtu täis tantsu, tralli, head rüübet ning ägedaid inimesi. Tule ja saa sellest koos meiega osa!

MUJAL LINNAS

VANA-PÄRNU KULTUURIKESKUS, J. V. Jannseni 39
12.00 – 14.00 Mõnus Augustipiknik

INGERISOOMLASTE KULTUURISELTSI ÕU, Lõuna 18
Rahvuste kultuuripäev „Kui istutad pärimuste puu“
15.00 – 16.30 Pärnu linna avatud keskuste kollektiivid
16.30 – 18.30 Rahvusvähemuste suvefestivali “Multikultuurne Pärnu” külalised
18.30 – 19.00 Raeküla Vanakooli Keskuse lustilik lõpak
Avatud KOHVIK, saalis Tiina Nevalaineni kunstilaagri näitus

UUE KUNSTI MUUSEUM, Esplanaadi 10
9:00 – 23.00 VAIKUS JA RAHU UUE KUNSTI MUUSEUMIS
Tule naudi merekohina saatel XXIV rahvusvahelist aktinäitust MEES, NAINE JA MERI
Augustiunetuse ajal avatud tavapäraselt kauem 9 – 23.00!
Näitus avatud Uue Kunsti Muuseumis Pärnus 04.06 – 03.09.2017 iga päev 9 – 21.00

PÄRNU KESKLINNA TENNISEVÄLJAKUD, Ringi 14 a

17.00 – 23.00 Augustiunetuse tenniseturniir
Traditsiooniline Augustiunetuse tenniseturniir kutsub osalema! 1930ndate stiilis spordipidu toimub Augustiunetuse raames ning oodatud on osalema 1930ndate stiilis riietunud sportlasi, ajastutruu varustusega (puureketeid on võimalik laenutada korraldajatelt). Registreerimine reiko@tennisest.ee 11. augustini.

PÄRNU LINNAGALERII KUNSTNIKE MAJA, Nikolai 27
Pärnu Fideofesti eriprogramm

AMMENDE VILLA AIAS

Mere pst 7

22.00 Augustiunetus Villa Ammende aias – piknik „Tähesadu“
Sel õhtul ootab Teid tähesadu, teleskoop, hea muusika, maitsev vein ja suupisted, meeldiv seltskond ning uued ja huvitavad teadmised astronoomia vallast. 

KARUSSELLI SUVELÕPUTIIR

Karusselli 1, Supeluse ja Karusselli nurgal

20.00-22.00 DJ CORTES
22.00-00.00 DJ MERI
ERIKÜLALISTENA:
                            DJ HELINA RISTI
02.00-04.00 DJ JUDZHEN

NB! Programm täieneb jooksvalt! Nagu päris eluski, võib ette tulla positiivseid muudatusi.