Menu trigger
Uue Kunsti Muuseumi uuskasutusturg

Uue Kunsti Muuseumi uuskasutusturg

Uue Kunsti Muuseumi uuskasutusturg Augustiunetusel, 13.augustil 2016

kell 15-22.00
Uue Kunsti Muuseumi aias, Esplanaadi 10

Tänavusel Augustiunetusel on erilise tähelepanu all säästlikkus ja sõbralikkus meid ümbritseva looduse vastu. Kõikidelt osalejatelt ootame nupukaid lahendusi ja uuenduslikke lähenemisi taas- ja uuskasutuse vallas. Ägedamaid ideid auhindab žürii. 
Lisaks traditsioonilisele kunstiturule toimub esmakordselt Augustiunetuse ajaloos spetsiaalselt uuskasutusele suunatud kunstiturg Uue Kunsti Muuseumi aias ja terrassil (Esplaanaadi 10). Lisaks sellele kostitavad huvilisi oma teadmistest, kogemustest ja nägemustest uuskasutusest tarbimiskultuuris oma ala tegijad, teiste hulgas upcycling’u edendaja Reet Aus.
Kutsume uuskasutusturul osalema kunstnikke, kelle looming tugineb taaskasutatud materjalidel. Turul on võimalus tutvustada nii ennast kui oma teoseid, neid müüa ning korraldada oma töötuba.

Kohtumiseni Augustiunetusel! 
Kohtumiseni UKM-i uuskasutusturul!

 

Teiste seas osalevad uuskasutusturul:

ENELI VALGE
Pakkumisele tuleb: seeria linastest ning villastest kangarestidest ja nahajääkidest valmistatud kotid; kotikollektsioon kasutatud nahkmantlitest, -seelikutest ja -vöödest. 
Taaskasutuse ja ümber disainimise tulemusel on pakkuda nahast käpikuid (hoolimata hooajast) ning üks ja ainus nahktagi, mis on valmistatud praaknahast (mööblitehase näidis).

Eneli Valge

Eneli Valge

KROOT LIGHT
Kroot Light valmistab käsitööna disainvalgusteid ja sisekujunduselemente, mille disainimesel on rõhku pandud materjalde taaskasutusele. Toodete hulgast leiab nii looduslähedast puidukasutust kui ka fantaasiarikka steampunk’liku stiiliga valgusteid. Valgustite ainsaks ühiseks nimetajaks on materjalide leidlik kasutamine-vanadele asjadele uue otstarbe andmise rõõm. Kroot Lighti kohta leiate rohkem informatsiooni www.krootlight.ee ja Facebookist: https://www.facebook.com/Kroot-Light-863029663751254/

Martin Kroot

Martin Kroot

VUHTI GALERII

Augustiunetuse Uuskasutusturul osaleb Pärnu oma VUHTI GALERII värviküllaste patjadega. 
Patjadel on kasutatud vanu tikandeid.

Vuhti Galerii

Vuhti Galerii

LUDMILLA SWARCZEWSKAJA
Tema vaibad on loodud lõngajäänustest ja muust kasutust materjalist : kinga paeladest, kalavõrgu ribadest, nööridest, ketramata lõngadest jms. Uuskasutusturul valmib kunstniku käe all uus vaip ning kõigil huvilistel on võimalik tutvuda põimetehnikaga.

HELLE MADISSOO

Helle Madissoo tutvustab oma uuskasutusmaterjalidest tehtud käsitööd uuskasutusturul, Augutiunetusel. Telgedel kootud vaibad on valmistatud vanadest kampsunitest, kilekottidest ja kaltsuribadest. Korvid on punutud ajalehtedest.

ANGELA ORGUSAAR /KILLUD EHTED

Killud on originaalehted. Inspiratsiooni allikaks silmanurgast nähtud ilu. Seda hetke püüab nende autor, Angela Orgusaar jäädvustada Kildudes.

– Hommikul avastad, et keegi on lõhkunud su autoklaasi… kurb, aga kui näed neid kilde, siis tahad selle ilu säilitada.
– Ahjust tulevad söed – milline vorm, milline värvvärv, sügavmust…..
– Soos jalutades näed laukaid oma sügavusega ja peegeldustega – lummavad….
– Lõhud oma lemmiktaldriku, näed seda killu ilu põrandal….
– Istud mererannas kalurite võrkude vahel…
– Telekas ei lähe käima – ülepinge – kaitse on läbi – selline ilu ühes kastis

Meil kõigil on soov jäädvustada elamusi, killukesi oma elust…killukesi mälestuste mosaiigis.
Mälestused muutuvad ajas aina ilusamaks ja neid tuleb aina juurde.

Killud toovad õnne !
http://www.killud.com/

 

RIINE LATSERUS
Torusall ehk „ kaeluseke“
Idee Ülli Kont
Teostus Riine Latserus

Torusall on ootamatult populaarseks aksessuaariks muutunud viimase 5 aasta jooksul. Seda kannavad nii mehed kui naised, tüdrukud ja poisid. Ka seelikutriibustikku on viimasel ajal äärmiselt palju kasutatud nii leivapakendites, firmade logodes kui ka riietusesemetel. Võiks öelda, et selles on isegi pisut üleküllust. Samas on rahvarõiva seelikutriibustik äärmiselt tänuväärne materjal näitamaks kohalikku kihelkondlikku päritolu, võimalus anda edasi oma rahvuslikku meeleolu ning kõige olulisem- seelikutriibustiku rikkalikke värvikombinatsioone kasutades on varieerimisvõimalus nii suur, et kordust ei teki pea-aegu kunagi. Antud eseme idee tekkis sellest, et kududes erinevate värvitriipudega seelikuid, jäi kastipõhja palju rõõmsavärvilisi kerasid, millele oli koguse väiksuse tõttu raske kasutust leida. Sellisel kujul saab aga „taaskasutus“ kõikidele materjalidele. Väärib märkimist, et toode on ilma õmbluseta. Pehmuse saamiseks on õmblus asendatud käsitsi silmamisega.

MARTA MOORATS / Marta Cycles
langevarjudest kollektsiooni näidiste ning varasema loominguga.
Marta Cycles rõivaste valmimise põhimõtted: zero-waste lõiked, materjalide kombineerimise vältimine, materjale väärtustav taaskasutus, läbimõeldud hooldusjuhendid ning üks-suurus-sobib-kõigile.

Marta Moorats / Foto: Krõõt Tarkmeel

Marta Moorats / Foto: Krõõt Tarkmeel

MARGUS REBANE
Pärnakas Margus Rebane punub vanadest kasututest ajalehtedest, plakatitest ja muust paberist karpe, kaste, kotte jne. Uuskasutusturul on võimalik õppida meistrilt nippe, kui õpilasel on vaba aega 3-4 tundi. Uuskasutusturul toimub ajalise ajakirjanduse muutmine ajatuks käsitööks.

Margus Rebane

Margus Rebane