Menu trigger
Uue Kunsti Muuseum

Uue Kunsti Muuseum

 

UKMFotol: Gunars Binde (Läti) foto “AKT”

 VAIKUS JA RAHU UUE KUNSTI MUUSEUMIS

Tule naudi merekohina saatel XXIV rahvusvahelist aktinäitus
MEES, NAINE JA MERI

Augustiunetuse ajal avatud tavapäraselt kauem

kl 9 – 23!

Näitus avatud Uue Kunsti Muuseumis Pärnus
04.06 – 03.09.2017 iga päev 9 – 21

 

Kirjanikuna armastas Lennart Meri lausuda, et meri ühendab. Presidendina näitas Lennart, et Läänemere ääres on see võimalik ja ka väga vajalik. Mitte ainult helis ja pildis, mitte üksnes kirjasõnas ning kivikujus, vaid iga inimese mõttes ja teos. Eriti aga avameelses suhtluses, kus nagu armastajatelgi pole teineteise ees saladusi. Alasti meres oleme me kaasteelised, kes üksteist vajame, kelleta me ellu ei jää.
Nende mõtetega sai kokku pandud meie sellesuvine aktinäitus, kus peale Läänemere-äärsete kunstnike esineb erikülalisena Helgi Thorgils Fridjónsson kaugelt viikingisaarelt Islandilt. Tema hiigelmaalid alasti inimestest, kes luigetiivul lahkuvad koduplaneedilt, olid meie mullusuvise näituse sõnumitoojad. Helgi uued tööd on seekord väiksemates mõõtudes, aga sisult veelgi suuremad…
Meri nagu Lennartki oli ja on äraarvamatu. Täna tormab nagu lendav aeg, homme seisab kui plankvaga mees vägeva naise ees – nii sõnavad kihnlased. Aga meri võib olla ka tasakaal, kui teda näha Aili Vindi silmadega. Seepärast hoiabki väljapanekut koos ühe eesti parima meremaalija looming.

Mark Soosaar
Näitustesarja MEES ja NAINE kuraator