Menu trigger
Uudised

27. juuli 2018

Augustiunetud otsivad vabatahtlikke. Loe lähemalt siit.

 

4. juuli 2018

Muinasjutulised mini-aiad Augustiunetusel

Üleskutse kõigile küllusliku huumorisoonega loomingulistele rohe-nobenäppudele!

Augusti sumedad, unetud ööd on loodud selleks, et kauneid lugusid rääkida. Jutusta oma lemmikmuinaslugu luues taimedest ja muust naturaalsest materjalist mini-aed. 

Kõik aiakesed seatakse vaatamiseks välja 11. augustil 2018 kunagise Riia värava vahimaja õuel (praegune Kuumooni aed, Kuninga tn 32).

Täpsem info ja registreerimine siin

20. aprill 2017 

Tänavafestival Augustiunetus kolib Pärnu vanalinna

Tänavafestival Augustiunetus toimub tänavu augustis esmakordselt Pärnu vanalinnas Kuninga tänaval, et muuta piirkond linlastele atraktiivsemaks. Seni on festival toimunud rannahooaja peatänava, Supeluse tänava ääres.

 „Seitsme aastaga on Augustiunetus muutnud Supeluse tänava atraktiivseks ja ihaldusväärseks suvesündmuste korraldamise paigaks,“ ütles tänavuse Augustiunetuse eestvedaja Eleka Rugam-Rebane. „Nüüd on aeg pöörata pilk Pärnu ilusa vanalinna suunas, mis kipub olema inimtühi. Püüame hakata seda tänavafestivaliga muutma ja aitame linna jaoks ajalooliselt tähtsat tänavat taasavastada.“

 Tänavafestival Augustiunetus toimub tänavu 12. augustil Pärnu vanalinnas ja selle peateljeks on Kuninga tänav. „Kolime festivali juba traditsiooniliseks saanud Supeluse tänavalt südalinna poole. Paneme Kuninga tänava piirkonna koos ümberkaudsete tänavatega värvikalt elama,“ lisas Rugam-Rebane.

 Eleka Rugam-Rebase sõnul muutub seoses toimumiskoha muutumisega ka festivali programm, kuid selle keskseks ideeks jääb endiselt kogukonnakesksus. „Nagu Supeluse tänavalgi, ootame ka vanalinna piirkonna ettevõtjate rohket osavõttu festivali korraldamisest.“

 Tänavafestival Augustiunetus toimub tänavu kaheksandat korda, festivali korraldab MTÜ Kastan Taskus. Mullu külastas festivali hinnanguliselt 10 000 inimest, toimus üle poolesaja sündmuse ja avatud oli üle 70 üheõhtukohviku.

 Fotosid varasematest Augustiunetustest leiab www.flickr.com/photos/augustiunetus/albums

 Kristo Mäe

tänavafestival Augustiunetus

tel 5558 8166

kristo@augustiunetus.ee