Menu trigger
Postimaja Pop-up Proovikas

Postimaja Pop-up Proovikas

Pärnus tegutsev Postimaja Proovikas ja stuudio koostöös Eesti Rütmimuusika Hariduse Liiduga loovad üheks päevaks Pärnus toimuva tänavafestivali Augustiunetus keskele omanäolise prooviruumi. Juhendaja käe all viiakse läbi Pärnu noortebändidega proovid, kus jagatakse erinevaid nippe ja soovitusi bändi repertuaari paremaks esitamiseks. Pop-up Proovika juhendajaks on muusik Jaan Varts, kes lõpetas Eesti muusika- ja teatriakadeemia elektronmuusika erialal ning hetkel õpib interpretatsioonipedagoogika magistrantuuris kitarri erialal. Kitarri on Jaan mänginud al 1993 aastast Arne Rütteri ja oma isa, Ain Vartsu juhendamisel. Hiljem täiendas ta ennast Mart Soo, Heiki Mätliku ja Mathias IA Eklundhi käe all. Kitarrimängijana on Jaan tegutsenud peamiselt metalbändides Recycle Bin ja Horricane, aga esinenud ka ERSO, Kala, Vanilla Ninja, Dave Bentoni, Juss Haasma jpt tuntud Eesti artistidega.

Jaan Varts

Jaan Varts

Kitarri õpetamisega alustas Jaan 2005. a. Musamari laulustuudios. Järgnevatel aastatel tegutses Räpina muusikakoolis, Maire Eliste laulustuudios ning 2014 aastast ka grupikursuste juhendajana nii algajatele kui ka edasijõudnutele. Hetkel annab Jaan eratunde ning on Audentese huvikoolis kitarriringi juhendaja. 

Kogu Proovika protsess on avalik ning toimub kõigi silme all reaalajas, seega on tegemist ka eksperimentaal mini-livedega. Pop-up proovikas on koht, kus  saab nautida kõige värskemat muusikat Pärnus. Proovikavägesid Postimaja Proovikas juhatavad kitarrist Erko Niit ja laulja Laura Junson.

Postimaja Proovikas (Postimaja Rehearsal Studio) in collaboration with the Estonian Rhythmic Music Education Union create a unique rehearsal studio for one day in the midst of the Sleepless in August street festival. Youth bands from all over Pärnu will be able to carry out public rehearsals and receive feedback and recommendations from experts on how to be better at what they do. The tutors of the pop-up rehearsal studio are musicians Siim Usin and Jaan Varts. The whole process is public and will take place in real time. Thus, one could also call it an experimental mini live concert. The pop-up rehersal studio is a place where you can be the first to experience the latest music made in Pärnu! Postimaja Proovikas is managed by the guitar player Erko Niit and singer Laura Junson.

Postimaja Proovikas Facebook