Menu trigger
Maleturniirile!

Maleturniirile!

PÄRNU KUTSUB 2017

kiirmaleturniiri JUHEND

1. ÜRITUS JA SELLE EESMÄRK

Augustiunetus on Pärnusse toonud kogukondliku tänavafestivali kultuuri koos ohtrate kohtumiste ja mõnusalt olemise/tegutsemise aladega. Tuletades meelde, et pärnakas olla on tore! Rääkimata külalislahkusest, mis suveajal eriti meelt mööda on.

12. augustil k.a alustab Pärnu Ühisgümnaasiumi vilistlaskogu traditsioonide ellukutsumisega, mis tuletab meelde säravaid pärnakaid. Alustame Paul Keresest! Eesti läinud sajandi parimaks sportlaseks valitud malesuurmeister õppis Pärnu Ühisgümnaasiumis, toonase nimega Pärnu Linna Poeglaste Gümnaasiumis, mis asus hoones, kus täna tegutseb Kuninga Tänava Põhikool. 

Teatame turniirist malehuvilistele, kes ei oma ega ole kunagi omanud reitingut (spordijärku) males.

2. VÕISTLUSTE KORRALDAJA

Maleturniiri idee autor on Pärnu Ühisgümnaasiumi Vilistlaskogu.  Maleturniiri viib läbi sponsorite toel Eesti Maleliit.

3. AEG JA KOHT

Maleturniir toimub 12. augustil 2017. aastal algusega kell 11.10 Pärnus, Pärnu Kuninga Tänava Põhikooli aulas (Kuninga tn 29, Pärnu). Võistlejate nimeline registreerimine eelregistreerimise alusel on võistluspaigas kuni kell 11.00.

4. KORRALDAMINE

Võistlus viiakse läbi individuaalturniirina šveitsi süsteemis 6 vooruga. Mõtlemisaeg mõlemale vastasele on 10 minutit partii lõpuni + iga käigu sooritamiseks lisandub 2 sekundit.

5. OSAVÕTJAD

Turniiril võivad osaleda kõik malehuvilised, kes ei oma ega ole varasemalt omanud males reitingut ja/või spordijärku. Kuna osalejaid lubatakse võistlema kuni 20, siis palume eelnevalt registreeruda e-posti aadressil: maleliit@maleliit.ee. Kui keegi eelnevalt registreerunud malehuviline ei tule võistlustele kohale, siis need mängijad asendatakse vastavalt soovijatele.

Täiendav info telefonil Hendrik Olde 5251623 (EML juhatuse esimees).

6. PAREMUSJÄRJESTUSE SELGITAMINE

Võrdse arvu punktide korral kahel või enamal maletajal selgitatakse paremusjärjestus alljärgnevalt:

1) omavaheline kohtumine; 2) M-Buchholtz nõrgema tulemuseta; 3) Buchholtz kahe nõrgema tulemuseta.

7. AUTASUSTAMINE

Auhinnad on välja pandud järgmised:

I koht – külaskäik Brüsselisse Kaja Kallase kutsel kahele (reis toimub 7.-8.12.2017 ja paketi sees on lennupiletid edasi – tagasi, majutus hotellis koos hommikusöögiga, transfeer lennujaamast ja lennujaama ning üks toidukord, kas ōhtu- vōi lōunasöök (sōltub programmist).

II koht – kinkekaart kahele spaa külastuseks Spa Estonialt.

III koht – teki- ja padjakomplekt kahele Wendre ASilt.

Iga osaleja saab Pärnu linna sümboolikaga meene.

Maleturniiri lõpetamisel osalevate mängijate (v.a. esikolmik) vahel loositakse välja Andrei Korobeiniku autogrammiga raamat.

8. LISAKS

Kõik juhendis määratlemata küsimused lahendab võistluste korraldustoimkond koostöös peakohtunikuga, sh kinnitab mängijate lõpliku koosseisu turniirile.

paul-keres-arhiiv-76226853

Paul Keres ja Boriss Spasski mängimas partiid.
Foto: Eesti Spordimuuseum