Menu trigger
Lõvide Roosi lava väikese Mirko heaks

Lõvide Roosi lava väikese Mirko heaks

Pärnumaa Lions klubid ühendavad taaskord oma jõu, et teha head. Sel aastal on erilise tähelepanu all väike Mirko, 1 aasta ja 8 kuu vanune Eestimaa poiss, kes sündis aju väärarenguga, mis on põhjustatud üliharuldasest geneetilisest haigusest. Mirko vaimne ja füüsiline areng on jäänud 2-3 kuuse imiku tasemele. Ta on täielikult lamav laps ning alates sünnist on tal olnud raskusi söömisega, mistõttu toitub ta täna üksnes sondi abil. Hiljuti põetud raske kopsupõletiku tagajärjel eritavad tema kopsud pidevat sekreeti, mistõttu vajab ta väga tähelepanelikku hoolt, et sekreet saaks kurgust õigel ajal aspireeritud. Keeruliseks teeb tema olukorra väga nõrk köharefleks. 

Kuna lisaks kõigele vajab Mirko ka hapnikuravi, on selle jaoks renditud hapnikuaparaadid, mis toodavad talle eluks vajalikku hapnikku 24 tundi ööpäevas. Et reageerida kiirelt sageli tekkivatele hingamisseiskustele, peab poisiga ööpäevaringselt olema ühendatud monitor, mis jälgib tema hapniku sisaldust veres ja tema südame tööd.

Üheks kõige suuremaks murekohaks on kõikvõimalikud infektsioonid, mis mõjuvad kurnavalt tema niigi nõrgale organismile. Nende tõttu on langenud ka tema kaaluiive ja ta kaalub hetkel vaid 8,8 kg. Selleks, et tagada Mirkole positiivne kaaluiive, vajab ta spetsiaalset ravitoitu. Paraku on see segu, mis just Mirkole sobib, tema pere jaoks liiga kallis – ühe kuu toidusegu hind on 470,9 eurot. Sellele lisanduvad toitesüsteemid, mida tuleb vahetada iga päev. Nende maksumuseks on 140,1 eurot kuus. Selleks, et Mirko organism toitu õigesti omandaks, vajab ta väga aeglast toitmist, mida võimaldab spetsiaalne toitmispump. Pumba ühe päeva rent on 1 euro. Kõik seeteeb Mirko toitmisele kuluvaks hinnaks ühes kuus 641 eurot. 

Mirko koos oma õega

Mirko koos oma õega

Pärnumaa Lions klubid löönud letti oma oskused ja teadmised, mille abil loodetakse külastajate abiga koguda perele Mirko toitmisele kuluvat lisaraha. Lisaks on lõviklubid  kokku pannud päris oma meelelahutusprogrammi, mida on võimalik tulla kaema Roosi tänaval asuval laval:

16:00 Etendus “Printsesside kokkutulek”

17:00  Slavjanotška koor

18:00 Karmoška sõbrad

19:00 Pärnumaa Lõõtspillihaigete selts

20:00 Piccolo Folk

22:00 Howling Sky

Ühendame oma unetuse, et teha head!