Menu trigger
Augustiunetuse Tango-Kohvik 2018

Sumedasse, unetusse  augustiõhtusse sulandub suurepäraselt sensuaalne Argentiina Tango! Augustiunetuse Tango-Kohviku tantsupõrand on kogu pika õhtu täidetud tangotantsijatega kõikjalt Eestist ja ka mujalt – kestab Milonga e. Argentiina Tango tantsuõhtu. Sellest, mis toimub  salapärasel Milongal ning sõltuvusttekitavast Argentiina Tangost räägivad kell 18.00 Artur ja Liivi Novek (Klubi Tango Tallinn) koos tantsijatega. Muusikat mängib Tango-DJ Kaia Hüva-Laiapea.

Kell 21.00 saab nautida armastatud  tangopaari Somer Surgit /Türgi/ ja Jessica  Štšerbakova /Eesti/ imelist esinemist! Somer ja Jessica on rahvusvaheliselt tunnustatud paar, kes töötab koos alates 2012. aastast ning on selle aja jooksul korduvalt esinenud ja õpetanud nii Euroopas kui ka sellistes riikides nagu Argentina, Brasiilia, India, Ameerika Ühendriigid, Canada, Türgi jt ning loomulikult Eesti, kus on hetkel nende kodu. Tallinnas annab paar regulaarselt Argentiina tango tunde ning korraldab Milongasid.

Somerit ja Jessicat iseloomustab tantsupõrandal kergus, elegantsus ja voolavus. Nende laitmatu tehnika, täpne muusikaalsus ja loomulik liikumise stiil muudavad selle keerulise tantsu publiku jaoks nii lihtsaks, loomulikuks ja täiuslikuks, samas hingetuksvõtvalt lummavaks!

***

Maagiline oli tantsu juures ju hoopis see, et kogu tolle kunstipärase põhimeeleolu ja keerukate koodide tagant kumas läbi killuke loodust. Midagi lihtsat, arhailist, vahetut. Mees ja naine selgetes rollides. Oma igaveses eraldatuses ja üksilduses paariks ühinenud. Milleks tahta öelda rohkem? …

…Need olid kehad ülimas keskendatuses, kipras laup, kogu tähelepanu koondunud partnerile. Ja sel juhul oli see kunst. Ülim kontsentratsioon, mis tootis eneseunustust. Ei mingit tähendust, üksnes puhas väljendus.”

/Sellisena on kirjeldatud Argentiina tangot W.Fleischhauer´i raamatus “Kolm minutit tegelikkust”. /

 

Jessica ja Somer