Menu trigger
Augustiarvamus

Augustiarvamus

12. augustil kell 11 Kuninga Tänava Põhikooli siseõuel (Kuninga 29)

Kui Pärnu Ühisgümnaasiumi Vilistlaskogu kevadel Augustiunetusega ühendust võttis, oli selge, et tänavuaastast vestlusringi teemat ei tule kaugelt otsida. Mõtted liikusid ühes suunas ja meid kõiki kannustas soov anda nii praegustele kui endistele pärnakatele võimalust kodulinna käekäigu vastu huvi üles näidata. Tublid vilistlased kasvatasid ideest peagi nii korraliku programmi, et sellest sündis Augustiarvamus – omamoodi sümbioos Arvamusfestivalist ja Augustiunetusest. Ja kui hästi sobib kokku see, et nüüd, kui Augustiunetus tõstab fookusesse Kuninga tänava, pakub just Kuninga Tänava Põhikooli väärikas õu avalikku arvamusruumi kõigile, kellele Pärnu korda läheb.

Augustiarvamusel toimub ainulaadne linnapeakandidaatide debatt, mida modereerib Pärnu Postimehe ajakirjanik Kaupo Meiel; Paul Kerese maleturniir, mille peaauhinnaks on sõit Brüsselisse Kaja Kallase kutsel. mõelda kaasa sellele, kuidas Pärnu omasid tagasi kutsub ning kohtuda tegusate ja tuntud inimestega, kes kõik on Pärnu koolide vilistlased. Loe täpsemalt juurde Augustiunetuse ja Augustiarvamuse ühisest ajalehest, mida jaotatakse 9. augustil paljudele Pärnu Postimehe tellijatele ja mida leiab kohapeal.  

PÄEVAKAVA

11.00 AVASÕNAD
11.10 AJATUD NIMED AJA LOOS. Eesti Vabariigi loojale sünnikooli lugu. Inspiratsioonikõne.
11.20 EESTI MALELIIDU KORRALDATUD MALETURNIIR PAUL KERESE KOOLI AUKS. Sündmus leiab aset kooli aulas ja kestab  kuni 14.20.
Kõik huvilised on oodatud registreerima! On väärikas mõelda ja meenutada, millised suured nimed on saanud hariduse Pärnu koolides, millise teotahte ja südikusega on antud oma panus. Ent ajaloo kõrval on samaväärt oluline märgistada Eesti Vabariigi taasloojate teod. Muutuva ajastu püüdmine ning kodukoolidega seonduva kuuluvustunde traditsioonides hoidmine.

11.20 PÄRNU KUTSUB?
Pärnu koolivõrk on läbinud mitmeid reforme, paljud koolid on liidetud teistega, mitmed lihtsalt suletud. „Pärnu kutsub?“ tähendab arutelu selle üle, kuidas kõigi Pärnu koolide vilistlasi mõtestatult (taas)siduda kodulinna ning -maakonnaga. Kuidas koondada vilistlaste ideid ja vaimujõudu, oskusi ja sidemeid lühemas ja pikas perspektiivis? Mis saaks kui luua reformidest räsitud Pärnu üldhariduskoolidele ühine vilistlasidentiteet ja koguda ideid, millised traditsioonid, eesmärgid ja suunad saaks olla loodaval tegevusel. Kuidas siduda Academia Pernavensise intellektuaalne kogukond; heategevuslikud sündmused, suure südamega inimesed ning mõistagi lustlik seltsitegevus silmast silma? Kuidas anda tähendus ja luua väärtust? Ühine arvamusplats. Juhitud arvamused moderaatori poolt. Arutelu jätkub ideede kogumiseks ja esmase visiooni loomiseks paralleelselt järgnevale teemale.

12.15  ON’S PÄRNU TULEVIK ÜLDSE OLEMAS?
Millisena positsioneerib Pärnu end kogu Eesti kontekstis? Mis moodustab linna identiteedi keskme? Missugused on linna ees seisvad strateegilised otsused? PÜG vilistlased on teinud ettepaneku kõigile linnapea kandidaatidele ühise debati korraldamiseks Pärnu tuleviku teemadel. Modereerib Kaupo Meiel, järgneb Pärnu Postimehe ajakirjanike poolt juhitud foorum. Arvamusplatsil saab sõna.

14.20 – 14.45 KOKKUVÕTTED, MALETURNIIRI AUTASUSTAMINE
Ja mõistagi, sõnale “arvamus” on palju liitlasi: eelarvamus, vale arvamus, oma arvamus, autoriteedi arvamus, eksiarvamus. Tea, et Augustiarvamusel on lubatud jagada oma arvamust ja kuulda teiste arvamisi. Kas ja kuhu need arvamused kannavad, saab olema tähtsam.

KOHTUMISENI AUGUSTIARVAMUSEL!

Augustiarvamuse programmi koordinaator:
Margit Raid, Pärnu Ühisgümnaasiumi (Pärnu 1. Keskkooli) vilistlane
margit.raid@miski.ee
50 26 933